Na co należy zwracać uwagę przy wyborze alufelg?

Alufelgi nie bez powodu są chętnie wybierane jako niezastąpiona ozdoba każdego samochodu, nawet takiego, który niekoniecznie kosztował nas majątek. Coraz częściej również do takich, które mają już swoje lata, montowane są felgi ze stopu metali lekkich, aby podwyższyć jego wartość estetyczną. Trzeba jednak podczas kupowania zwrócić uwagę na kilka naprawdę ważnych kwestii, aby wybrane modele pasowały pod każdym względem do naszego samochodu. W przeciwnym wypadku nasz wybór może okazać się nawet niebezpieczny.

Rozmiar ma znaczenie

W tym przypadku stwierdzenie o rozmiarze ma znaczenie ze względu na wpływ wielkości alufelgi na właściwości jezdne naszego samochodu. Jeśli nie do końca wiemy, jaki rozmiar byłby najodpowiedniejszy dla naszego samochodu, przyda nam się konfigurator doboru felg. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że samochód będzie w odpowiedni sposób trzymał się nawierzchni podczas drogi. Nie musisz jednak skupiać się jedynie na nowych felgach, jeśli taki zakup jest dla ciebie za dużym wydatkiem.

Nieco tańsze, ale równie dobre

Szczególnie w dużych miastach można znaleźć szeroką ofertę nieco tańszych odpowiedników – używane felgi aluminiowe – w Warszawie kupisz bez najmniejszego problemu, często w naprawdę okazyjnych cenach. Są to również często markowe alufelgi, które gdybyśmy chcieli zakupić w salonie jako nowe, z pewnością kosztowałyby nas niemało. Kupując w dobrych punktach używane alufelgi mamy również pewność, że są doprowadzone do odpowiedniego stanu.

2 Comments

  1. Kupiłem ostatnio do swojego BMW używane i są naprawdę niezłe.

  2. Takie używane chyba najlepiej pasują nawet stylistycznie do tych nieco starszych, klasycznych samochodów na przykład z lat 80-tych czy 90-tych.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*