Z czym wiąże się zakup alufelg?

Kupowanie alufelg do nowego nabytku, jakim jest samochód, chyba każdemu jego właścicielowi sprawia ogromną frajdę. Zawsze również wyborowi odpowiednich „alusów” towarzyszy niemałe podniecenie oraz spora dawka emocji – wszakże jest to nasze ukochane cacuszko, które odtąd będzie wyglądało znacznie lepiej! Zanim jednak zapadnie decyzja o zakupie tych elementów, koniecznie jest przygotowanie się również na inne kwestie, związane z tym zagadnieniem.

Nie wszystkie śruby będą pasować

Musimy być przygotowani na zakup odpowiedniego rozmiaru felg – nie można kupować pierwszych lepszych, ponieważ może im nie odpowiadać chociażby liczba śrub, na jakie są przykręcone. To jednak kwestia, druga – jeśli do tej pory jeździliśmy na stalowych felgach, może się okazać, że śruby od tych pierwszych nie będą pasowały do tych nowych i konieczny będzie zakup również nowych śrub, tym razem odpowiednich do felg aluminiowych – tę tendencję możemy zauważyć w większości starszych samochodów oraz nawet w niektórych nowych.

Czujniki ciśnienia

Wymogi unijne związane z produkcja samochodów wymusimy na producentach montowanie czujników powietrza w oponach. Jeśli kupimy nowe felgi, konieczna będzie również wymiana czujników powietrza. W Warszawie można to zrobić w salonie, w którym kupuje się felgi. Konieczna również jest najczęściej kalibracja czujników ciśnienia powietrza w oponachnie tylko w Warszawie, ale i wszędzie podpowiada się w warsztatach, że niewykonanie tej czynności będzie powodowało wyrzucanie błędu na komputerze pokładowym samochodu.

2 Comments

  1. A jak się nic nie zrobi z tą kalibracją, to kontrolka po jakimś czasie nie przestanie świecić?

  2. Te czujniki ciśnienia to naprawdę przewalona sprawa…

Leave a comment

Your email address will not be published.


*