Jakich rzeczy możemy się spodziewać, kupując alufelgi?

Coraz mniej dziwi fakt, że spora liczba właścicieli samochodów, nawet tych ze starszych roczników, postanawia poprawić wygląd swojej ulubionej zabawki właśnie za pomocą alufelg. To one sprawiają, że samochód od razu wygląda na bardziej zadbany, bardziej luksusowy, a przede wszystkim na droższy. Trzeba jednak dla bezpieczeństwa kupować takie akcesoria jedynie w sprawdzonych punktach i najlepiej szerokim łukiem omijać ogłoszenia prywatnych handlarzy, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak towar aktualnie oferują swoim niczego nieświadomym klientom.

Uważaj, jak jeździsz!

Szczególnie przy zakupie właśnie takich elementów musisz zwracać uwagę na to, w jakim stanie są alufelgi. Oczywiście możliwe jest dzisiaj prostowanie felg aluminiowych np. w Warszawie Białołęce, ale po co się wykosztowywać na takie rzeczy, jeśli nie trzeba. Warto jednak znać adres takich serwisów czy warsztatów na wypadek, gdyby nam zdarzyło się na przykład krzywo najechać na krawężnik lub mieć wypadek, skutkiem czego byłoby skrzywienie felg.

Śruby antykradzieżowe

Wielu właścicieli alufelg niemal jednocześnie decyduje się również na kupienie śrub antykradzieżowych do swoich felg aluminiowych, ponieważ niezabezpieczone wciąż w Polsce są smakowitym kąskiem dla ich koneserów. Czasem jednak może się zdarzyć, że ze względu na jakieś czynniki zewnętrzne śruby się zapieką i ich samodzielne odkręcenie jest niemożliwe. Nie trzeba się z nimi siłować – zabezpieczenia do felg aluminiowych w Warszawie  znajdziesz zarówno od strony sprzedażowej, aby się w nie zaopatrzyć, ale również od strony technicznej – kiedy trzeba je zdjąć.

2 Comments

  1. Mnie się tak kiedyś zapiekły śruby, że nawet w warsztacie mieli problem z ich odkręceniem.

  2. Czasem też tak się zapieką, że można je tylko odciąć czy odpiłować….

Leave a comment

Your email address will not be published.


*