Felgi aluminiowe na zimę

Jedną z pierwszych firm, która postanowiła reklamować swoje felgi jako „idealne na zimę” jest niemiecki ALCAR. Wśród oferty firmy znajdziemy między innymi markę DEZENT, z której większość modeli felg aluminiowych posiada specjalne oznaczenie „felgi dedykowana na zimę„. Nie jest to zwykły chwyt marketingowy, gdyż tego typu felgi posiadają specjalny wielowarstwowy utwardzany lakier, który ma za zadanie chronić felgi nawet w przypadku zarysowań, do których dostanie się np. sól z odśnieżanej nawierzchni.

Felgi DEZENT polecane na zimę ze względów technicznych posiadają jednokolorową barwę, dostępnych jest kilkanaście wzorów w kolorach srebrnym, grafitowym i czarnym. Dedykowane są do wielu modeli samochodów w szczególności wszystkich aktualnie produkowanych. Przewagą felgi aluminiowej nad np. stalową jest między innymi jej znacznie bardziej estetyczny wygląd jak również w przypadku felg DEZENT – ich żywotność. Kiedy felga stalowa zacznie rdzewieć, felga aluminiowa będzie dalej w doskonałej kondycji – oczywiście przy założeniu, że nie będziemy ich nadmiernie „testować” mechanicznie.

Felgi zimowe produkowane przez firmę ALCAR są wyjątkowo trwałe, dlatego też producent udziela 3 lat gwarancji na trwałość lakieru. Najlepiej zakupić je u sprawdzonych autoryzowanych sprzedawców niemieckiej marki – polecamy sklep alufelgi Warszawa – AUTOOPONY.COM.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*